Шевченко закликає об'єднуватисьМеню сайта

Пошук

Головна » Новини » 2012 » Вересня » 18 » Кабмін пропонує створити обслуговуючі та виробничі сільськогосподарські кооперативи
14:25

Кабмін пропонує створити обслуговуючі та виробничі сільськогосподарські кооперативи

У Верховній Раді України зареєстровано законопроект № 11221, ініційований Кабінетом міністрів, яким передбачається створення сільськогосподарських кооперативів, які, у свою чергу, будуть розділятися на обслуговуючі та виробничі. Текст законопроекту "Про внесення змін до закону України" Про сільськогосподарську кооперацію ", який передбачає нову редакцію закону" Про сільськогосподарську кооперацію ", опублікований на офіційному сайті ВР.

Згідно із законопроектом, сільськогосподарські кооперативи поділяються на обслуговуючі (неприбуткові) та виробничі (прибуткові).
В залежності від виду діяльності сільськогосподарські обслуговуючі кооперативи поділяються на переробні, заготівельно-збутові, постачальницькі та інші.

До переробним сільськогосподарським обслуговуючим кооперативам, Кабмін пропонує віднести кооперативи, які здійснюють переробку сільськогосподарської сировини.

Заготівельно-збутові сільськогосподарські обслуговуючі кооперативи здійснюють, зокрема, заготівлю, зберігання, передпродажну обробку і продаж продукції, виробленої своїми членами, надають їм маркетингові послуги.

Постачальницькі сільськогосподарські обслуговуючі кооперативи утворюються з метою закупівлі та постачання своїм членам засобів виробництва, матеріально-технічних ресурсів, необхідних для виробництва сільськогосподарської продукції та продуктів її переробки, виготовлення сировини, матеріалів та постачання їх членам кооперативу.

Членами сільськогосподарського обслуговуючого кооперативу можуть бути виробники сільськогосподарської продукції.

Фізичні або юридичні особи можуть бути членами кількох сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів, різних за видами діяльності.

Вступні внески сплачуються членами кооперативу у порядку, встановленому статутом, і зараховуються до неподільного фонду кооперативу.

Пайовий внесок члена сільськогосподарського обслуговуючого кооперативу формується з його паю і додаткових паїв. Порядок визначення розміру пайового внеску кожного члена кооперативу визначається пропорційно його участі в господарській діяльності кооперативу відповідно запланованого обсягу та вартості послуг кооперативом.

Сільськогосподарські обслуговуючі кооперативи здійснюють обслуговування своїх членів - виробників сільськогосподарської продукції, не маючи на меті одержання прибутку, і є неприбутковими організаціями.

Сільськогосподарські обслуговуючі кооперативи не є власниками сільськогосподарської продукції, виробленої, вирощена, вгодована, виловлена ​​або зібрана (заготовлена) його членами - виробниками сільськогосподарської продукції. Власниками сільськогосподарської продукції, що заготовлюється, переробляється, що поставляється збувається (продається) таким кооперативом, є його члени.

У теж час, сільськогосподарські виробничі кооперативи є прибутковими. Членами сільськогосподарського виробничого кооперативу можуть бути фізичні особи, які виявили бажання об'єднатися для спільної виробничої діяльності на основі їх обов'язкової трудової участі та які внесли вступний внесок та пай у розмірах, визначених статутом кооперативу.

Сільськогосподарські виробничі кооперативи здійснюють господарську діяльність, основною метою якої є отримання прибутку, і реалізують свою продукцію за цінами, що встановлюються самостійно на договірних засадах з покупцем, і є суб'єктами підприємницької діяльності.

Право власності на землю може набуватися кооперативом шляхом внесення до фонду земельних ділянок його засновниками та членами, а також придбання земельних ділянок за договорами купівлі-продажу, дарування, міни, іншими договорами. Право власності на землю і право користування ним купуються кооперативом відповідно до Земельного кодексу України.


Рубрика: Кооперативний рух | Переглядів: 1035 | Автор: Celvin | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Реєстрація | Вхід ]