Шевченко закликає об'єднуватись



Меню сайта

Пошук

Головна » Публікації » Кредитний кооператив

Як вибрати кредитний кооператив (кредитну спілку)?

Якщо Ви маєте намір розмістити частину своїх коштів у кредитному кооперативі, то ця стаття написана для Вас. Також дана інформація може бути корисна і тим людям, які хочуть навпаки взяти позику, оскільки надійні і стабільні кооперативи з великим числом пайовиків дають можливість не тільки мати стабільний дохід від своїх заощаджень, а й надають позики під більш низький відсоток на певних умовах.

Вибираючи кредитну спілку, поцікавтеся, до якого об’єднання кредитних спілок вона належить. Якщо ж ви навпаки спочатку вирішили знайти кооператив через інтернет, то в цьому допоможуть сайти об’єднань кредитних спілок, наприклад ВАКС чи НАКСУ.

Зверніть увагу на дату реєстрації кооперативу, хоч вона може відрізнятися від тієї дати, з якої кредитна спілка почала свою діяльність. Якщо різниця складає рік чи більше - це привід замислитися. Цю та іншу інформацію кооператив має надати на Ваше прохання.

Постарайтеся вибрати кооператив, який самостійно здійснює страхування заощаджень (або частини заощаджень) своїх пайовиків. Це не тільки знижує ризик, але й свідчить про те, що даному кооперативу довіряють не лище його пайовики, але й страхова компанія працює з ним. Дізнайтеся вік цієї страхової компанії або відгуки про неї.

Перед тим, як ставати членом кредитної спілки та вносити заощадження, зв'яжіться з представниками кооперативу у ролі позичальника. Дізнайтеся про умови і ставки по позиках, чи є застава при позиці великого розміру і що розглядається в якості застави. Також варто дізнатись, як перевіряється платоспроможність позичальників (пайовиків).

Коли будете вибирати кредитний кооператив, може виявитися, що найбільш прибутковий або надійний і привабливий для Вас кооператив знаходиться в іншому місті чи області чи. Знайдіть час і можливість, щоб зустрітися з представниками кредитної спілки та її директором особисто, оцініть відкритість співробітників, чи готові вони показати статутні документи і роз'яснити порядок роботи кооперативу. Якщо ви член кредитного кооперативу, то маєте право брати участь у загальних зборах.

Зараз розвинені і продовжують стрімко розвиватися інтернет технології та їх можливості, в деяких великих кооперативах є можливість поповнення свого рахунку в кооперативі через термінали оплати чи навіть шляхом переведення електронних грошей. Але перед тим, як користуватися даними послугами, Вам необхідно вступити до кооперативу, подавши у письмовій формі заяву про прийом в члени кредитної спілки, і після внесення відповідного запису до реєстру членів кооператива. Якщо вам пропонують вступити в кооператив через заповнення реєстраційних даних на сайті - ви потрапили на сайт шахраїв.

Після вступу в кооператив вам повинні видати документ, що підтверджує членство. Вам буде доступна інформація про діяльність кредитної спілки, протоколи загальних зборів, річна фінансова звітність, кошторис доходів і видатків.

Підіб'ємо загальні підсумки того, на що слід звертати увагу при виборі кредитної спілки:
  • число пайовиків;
  • дати реєстрації кооперативу і початок його діяльності;
  • чи застраховані заощадження пайовиків, і якщо так, то на яку суму;
  • як перевіряється платоспроможність позичальників;
  • відкритість співробітників кооперативу, їх готовність надати потрібну Вам інформацію;
  • вступ в члени кредитної спілки має відбуватися в належній формі;
Категорія: Кредитний кооператив | Опубліковав користувач: Celvin (20 Вересня 2013)
Перегляди: 1487 | Комментарі: 2 | Рейтинг: 0.0/0
Кооперативний рух Кооперація у світі Кредитний кооператив
Сільськогосподарський кооператив Споживчий кооператив Виробничий кооператив
Житлово-будівельний кооператив Людина Стартап
Кількість коментарів: 0
Коментувати можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]