Шевченко закликає об'єднуватись



Меню сайта

Пошук

Головна » Публікації

Статті про Кооперативи

Кооперативний рух Кооперація у світі Кредитний кооператив
Сільськогосподарський кооператив Споживчий кооператив Виробничий кооператив
Житлово-будівельний кооператив Людина Стартап

Нові Сатті

Оттава хоче створити в Україні мережу зернових кооперативів за зразком Федерації кооперативів. Майже втричі менша за Квебек, Україна, однак, має площі земель, які відведені для вирощування зернових більші, ніж усі землі для зернового виробництва Канади. Країна має вихід до Чорного моря, яке ніколи не замерзає. Її географічне положення також надає їй стратегічну перевагу для постачання пшениці в Єгипет чи кукурудзи в Китай – два основних світових імпортери цих зернових.


З усіх схем інвестування в житло, що будується житлово-будівельний кооператив (ЖБК) виглядає якщо не самим перевіреним, то, принаймні, звичним.  ЖБК має ряд об'єктивних «плюсів». По-перше, досить проста і зрозуміла схема придбання житла. Основна привабливість цієї схеми для населення в її відносній простоті, тоді як розібратися в складних схемах інвестування за допомогою випуску цільових облігацій, фондів фінансування будівництва простому українцеві часом не під силу.

Успіхи Openoffice і Wordpress  демонструють потенціал кооперативів, та чи є вони життєздатною альтернативою капіталістичної економіки? Оскільки світ шукає способів уникнути  економічного краху, балансуючи на краю прірви зміни клімату, люди все частіше задаються питанням: чи існує альтернатива капіталізму? Доброю новиною є відродження глобального кооперативного руху, який може стати серйозним претендентом. Але чи можуть кооперативи реально дати відповіді на деякі з найбільш актуальних проблем сучасності - від розгулу нерівності і економічних потрясінь до кліматичної катастрофи?

Кредитні спілки розширюють кількість продуктів для малих і середніх сільгоспвиробників. Спеціалісти АгроІнвест рекомендують членам кооперативів і іншим сільгоспвиробникам звертатися до кредитних спілок. Кредитні спілки, які серйозно працюють у напрямі кредитування села, а таких на сьогодні близько 60 по всій Україні, можуть надати не лише кредит, а й консультацію щодо того, на що краще використати гроші, якій технології надати перевагу. Саме за такою співпрацею двох гілок кооперації – кредитної та сільськогосподарської обслуговуючої – майбутнє. 

Майже вся квіткова галузь Голандії є спільною кооперативною власністю більшості фермерів - квіткарів Нідерландів. Є, звісно, як і у всіх галузях, індивідуальні підприємці, які все роблять на свій страх і ризик, орієнтуючись тільки на умови і вимоги ринку. Але більшість, все ж, вважає за краще працювати у кооперативі. Адже він допомагає їм і вирощувати квіти, і знаходити нові перспективні сорти, і головне, - збувати товар за оптимальними на день продажу або поставки цінами.

Якщо Ви маєте намір розмістити частину своїх коштів у кредитному кооперативі, то ця стаття написана для Вас. Також дана інформація може бути корисна і тим людям, які хочуть навпаки взяти позику, оскільки надійні і стабільні кооперативи з великим числом пайовиків дають можливість не тільки мати стабільний дохід від своїх заощаджень, а й надають позики під більш низький відсоток на певних умовах.

«Сегодня ты можешь написать каждому леваку и спросить у него, почему он не в кооперативе? И он тебе ответит: «А что я буду там делать? Носками торговать? Зачем мне кооператив?» Вот скажи, почему твои друзья — заядлые критики наемного труда — до сих пор не организовали кооператив? Почему они не меняют организационный порядок?» — деловито рассуждает Артем, один из создателей интересного стартапа - первого московского кофейного кооператива «Черный». И в правду, почему?

Национальный план действий на 2013 год ! в контексте реализации программы экономических реформ на 2010 – 2014 го­ды среди прочих мер по модернизации отечест­венной экономики предусматривает реформу рынка кредитной кооперации. Для этого были подготовлены сразу два законопроекта, при­званные внести изменения в действующий За­кон «О кредитных союзах». Два разных докумен­та, еще официально не зарегистрированные в парламенте, тем не менее уже вызвали в профессиональной среде бурные дискуссии. Причи­на в том, что они предлагают реорганизовать кредитные союзы в кооперативные банки.

Європейський досвід кооперації запрацював в українському селі. Тут активно створюють сільськогосподарські кооперативи. Селяни бачать лише переваги: у процесі немає посередників, і гроші за продукцію виплачуються вчасно. Споживачу теж зиск - отримує екологічно чисту та якісну продукцію. Про сільську кооперацію - далі.

У своєму господарстві люди якось дають раду багатьом проблемам: вдягнувся у стару куфайку та гумові чоботи — і трудись, поки все не переробиш. Важко, але мусиш. Та життя не закінчується кордоном рідного обійстя. А вийшов за хвіртку — з кого там питати? На кого покладатись? Сільрада — без грошей. Орендарі — без особливого бажання щось задарма зробити для людей. То як бути? Не можна сказати, що запитання виникло раптово і вперше. Роками люди переймаються ним. І так само роками розводять руками та знизують плечима у безвиході. Разом із тим весь цей час дуже несміливо, майже нечутно звучить відповідь: потрібно зорганізуватись, об’єднати громаду, створити своє підприємство, і тоді...