Шевченко закликає об'єднуватисьМеню сайта

Пошук

Головна » Публікації » Кредитний кооператив

Кредитний кооператив

Сортувати по: Даті · Назві · Рейтингу · Коментарям · Переглядам
Якщо Ви маєте намір розмістити частину своїх коштів у кредитному кооперативі, то ця стаття написана для Вас. Також дана інформація може бути корисна і тим людям, які хочуть навпаки взяти позику, оскільки надійні і стабільні кооперативи з великим числом пайовиків дають можливість не тільки мати стабільний дохід від своїх заощаджень, а й надають позики під більш низький відсоток на певних умовах.

Национальный план действий на 2013 год ! в контексте реализации программы экономических реформ на 2010 – 2014 го­ды среди прочих мер по модернизации отечест­венной экономики предусматривает реформу рынка кредитной кооперации. Для этого были подготовлены сразу два законопроекта, при­званные внести изменения в действующий За­кон «О кредитных союзах». Два разных докумен­та, еще официально не зарегистрированные в парламенте, тем не менее уже вызвали в профессиональной среде бурные дискуссии. Причи­на в том, что они предлагают реорганизовать кредитные союзы в кооперативные банки.

«Вісник кредитної кооперації», спеціальний випуск / жовтень 2012 року – це джерело актуальної інформації про стан розвитку кредитної кооперації в Україні. Вісник містить такі розділи: 
  • Історія започаткування кредитно-кооперативного руху на теренах України
  • Спогади й привітання учасників побудови системи кредитної кооперації в Україн, експертів
  • З історії однієї кредитної спілки
  • Знаменні дати в історії кредитної кооперації незалежної України
  • Керівники кредитних спілок і місцевих асоціацій  про свою історію й нинішню ситуацію на ринку


У цьому дослідженні оцінено характер процесу консолідації серед кредитних спілок після фінансової кризи, а також найбільш важливі чинники, за якими можна поділити на більш та менш успішні кредитні спілки з метою розробки рекомендацій щодо можливих механізмів підтримки та рефінансування. Це сприятиме ухваленню стратегічного рішення Урядом України і спільних рішень KfW та його українських партнерів щодо можливості рефінансування кредитних спілок за рахунок коштів Німецько-українського фонду (DUF). Одне з основних завдань дослідження — зібрати дані в досить великому, але фрагментованому секторі, що слабо контролюється регулятором. Було проаналізовано наявні по сектору дані та доповнені інформацією, отриманою під час різноманітних інтерв'ю та «польових» досліджень. У зборі та обробці даних були задіяні галузеві асоціації, співробітники проекту та фахівці, які працюють у секторі.

Crédit CoopératifCrédit Coopératif, один з провідних французьких кооперативних банків, засновано в 1893 році. У його витоках значний соціально-економічний рух кінця ХІХст., що призвів до створення сучасних  інтегрованих банківських груп, коли індустріальна революція та рання глобалізація спонукали населення до самоорганізації в кооперативи. Так виник банк, зосереджений на кооперативній філософії соціальної відповідальності.

Сейчас кредитные союзы существуют в 97 странах мира. Их число достигает 49 тысяч, а количество членов приближается к  184 млн. В Украине по состоянию на конец 2011 года насчитывалось 611 кредитных союзов, охватывающих более 1,1 млн. человек. Из них более 48 тысяч имели депозитные счета на 1,2 млрд. грн., а около 263 тысяч получили кредиты на общую сумму 2,28 млрд. грн. Средняя величина кредита на одного заемщика составляла свыше 8,7 тыс. грн., депозита — 25,3 тыс. Чаще всего люди брали потребительские кредиты (38,8%). На крестьянские и фермерские хозяйства приходится только 4,2% общей суммы. Но специалисты утверждают, что именно ради этого надо развивать кооперативное движение в Украине.

Так случилось, что, будучи частью сверхгосударства, мы в конце ХХ века оказались туземцами в вопросах демократии и рыночных отношений. Вместе с новыми экономико-правовыми реалиями к нам в Украину хлынули опаснейшие «вирусы». Не имея должного иммунитета, выработанного развитыми странами на пути своего поступательного развития, заболевания поразили целые отрасли и направления. Найти готовый рецепт здесь невозможно. Только собственный интеллектуально-волевой потенциал поможет нам справиться с такими заболеваниями, будь-то коррупция, незаконные сделки с землей или что-то другое.

Зразок протоколу установчих зборів для створення кредитної спілки.

Завершальна частина статуту кредитного кооперативу.

Зразок статуту кредитного кооперативу.

1-10 11-16
Кооперативний рух Кооперація у світі Кредитний кооператив
Сільськогосподарський кооператив Споживчий кооператив Виробничий кооператив
Житлово-будівельний кооператив Людина Стартап