Шевченко закликає об'єднуватись



Меню сайта

Пошук

Головна » Публікації » Сільськогосподарський кооператив

Сільськогосподарський кооператив

Сортувати по: Даті · Назві · Рейтингу · Коментарям · Переглядам
Оттава хоче створити в Україні мережу зернових кооперативів за зразком Федерації кооперативів. Майже втричі менша за Квебек, Україна, однак, має площі земель, які відведені для вирощування зернових більші, ніж усі землі для зернового виробництва Канади. Країна має вихід до Чорного моря, яке ніколи не замерзає. Її географічне положення також надає їй стратегічну перевагу для постачання пшениці в Єгипет чи кукурудзи в Китай – два основних світових імпортери цих зернових.


Кредитні спілки розширюють кількість продуктів для малих і середніх сільгоспвиробників. Спеціалісти АгроІнвест рекомендують членам кооперативів і іншим сільгоспвиробникам звертатися до кредитних спілок. Кредитні спілки, які серйозно працюють у напрямі кредитування села, а таких на сьогодні близько 60 по всій Україні, можуть надати не лише кредит, а й консультацію щодо того, на що краще використати гроші, якій технології надати перевагу. Саме за такою співпрацею двох гілок кооперації – кредитної та сільськогосподарської обслуговуючої – майбутнє. 

Майже вся квіткова галузь Голандії є спільною кооперативною власністю більшості фермерів - квіткарів Нідерландів. Є, звісно, як і у всіх галузях, індивідуальні підприємці, які все роблять на свій страх і ризик, орієнтуючись тільки на умови і вимоги ринку. Але більшість, все ж, вважає за краще працювати у кооперативі. Адже він допомагає їм і вирощувати квіти, і знаходити нові перспективні сорти, і головне, - збувати товар за оптимальними на день продажу або поставки цінами.

Європейський досвід кооперації запрацював в українському селі. Тут активно створюють сільськогосподарські кооперативи. Селяни бачать лише переваги: у процесі немає посередників, і гроші за продукцію виплачуються вчасно. Споживачу теж зиск - отримує екологічно чисту та якісну продукцію. Про сільську кооперацію - далі.

У своєму господарстві люди якось дають раду багатьом проблемам: вдягнувся у стару куфайку та гумові чоботи — і трудись, поки все не переробиш. Важко, але мусиш. Та життя не закінчується кордоном рідного обійстя. А вийшов за хвіртку — з кого там питати? На кого покладатись? Сільрада — без грошей. Орендарі — без особливого бажання щось задарма зробити для людей. То як бути? Не можна сказати, що запитання виникло раптово і вперше. Роками люди переймаються ним. І так само роками розводять руками та знизують плечима у безвиході. Разом із тим весь цей час дуже несміливо, майже нечутно звучить відповідь: потрібно зорганізуватись, об’єднати громаду, створити своє підприємство, і тоді...

На Сумщині намагаються переймати досвід інших країн у створенні заготівельних та обслуговуючих формувань. Тож на часі – створення кооперативів, які закуповуватимуть сільгосппродукцію у підсобних селянських господарствах та надаватимуть різні види послуг. І область уже має перші кооперативні паростки, що вселяють надію на успішний завтрашній день. Програмою підтримки малого підприємництва на розвиток сільського кооперативного руху в обласному бюджеті передбачено майже 2 млн. гривень. Їх одержать ті кооперативи, які доведуть, що використають гроші максимально ефективно. Але потрібно пам’ятати: ніякі кошти не замінять селянам прагнення діяти у власних інтересах.

Кооперація, за словами Туган-Барановського, прагне створити новий соціальний світ, з новою людиною, новими формами громадського життя, новими цілями і новими мотивами людської поведінки. Вона може мати успіх лише при наявності натхнення і морального підйому її членів. Тому ведення кооперативного господарства вимагає відповідного виховання людини. Витрачаючи значні кошти на підвищення духовного рівня людини, відкриваючи бібліотеки, народні школи, музеї, курси кооперації забезпечує не лише свої соціальні цілі, а й свій економічний інтерес.

Наприкінці минулого року народні депутати України суттєво доопрацювали закон «Про сільськогосподарську кооперацію». 19 січня у новій редакції він набрав чинності. Фахівці сподіваються, що новий закон сприятиме зростанню кількості сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів, їх успішній діяльності. Та чи справдяться їх надії? Про це говоримо з керівником напрямку «Розвиток ринкової інфраструктури» Проекту USAID «АгроІнвест» Миколою ГРИЦЕНКОМ.

Сільське господарство є однією з найважливіших галузей виробництва в Україні, а село й сільська громада — важливими чинниками розвитку сучасного суспільства. Проте сьогодні АПК України переживає період глибокої кризи, зумовленої як факторами загальноекономічного характеру, так і неефективною аграрною політикою. Яку роль у розбудові сільського господарства відіграє кооперація, ГУРТ у форматі PRоГОну дізнавався у Віктора Тереса, президента МБО «Добробут громад». Організація розпочала свою діяльність у 1994 році й працює над покращенням життя сільських громад.

Аграрні холдинги — одна з особливостей сучасного розвитку аграрного виробництва. І хоча Європа твердо заявила, що опиратиметься в стратегічному розвитку на ферми сімейного або родинного типу, у ній є чимало прикладів своєрідного бізнес-прориву великомасштабних компаній. Така вимога інноваційного розвитку. Малі виробники сприятливіші для розвитку села, а великі — для впровадження інновацій. Очевидно, європейці усвідомлюють, що успішна економіка — це ще не все, а важливими в стратегічному вимірі стають соціальні, екологічні та культурозберігаючі чинники.

1-10 11-19
Кооперативний рух Кооперація у світі Кредитний кооператив
Сільськогосподарський кооператив Споживчий кооператив Виробничий кооператив
Житлово-будівельний кооператив Людина Стартап