Шевченко закликає об'єднуватись



Меню сайта

Пошук

Головна » Публікації » Житлово-будівельний кооператив

Житлово-будівельний кооператив

Сортувати по: Даті · Назві · Рейтингу · Коментарям · Переглядам
З усіх схем інвестування в житло, що будується житлово-будівельний кооператив (ЖБК) виглядає якщо не самим перевіреним, то, принаймні, звичним.  ЖБК має ряд об'єктивних «плюсів». По-перше, досить проста і зрозуміла схема придбання житла. Основна привабливість цієї схеми для населення в її відносній простоті, тоді як розібратися в складних схемах інвестування за допомогою випуску цільових облігацій, фондів фінансування будівництва простому українцеві часом не під силу.

Кооперативний будинок у ШвеціїУ країнах Європи накопичений величезний досвід з вирішення житлового питання. Зупинимося на прикладі Швеції, де житлові стандарти вважаються одними з найвищих у світі. Тим більше, що тут існує декілька дуже цікавих форм організації. На початку ХХ століття шведське суспільство зіткнулося з проблемою законодавчого закріплення житлових прав громадян та встановлення контролю над постійно зростаючою платою за житло. У результаті в 1923 р. були створені перші дві організації квартиронаймачів: Шведська союз квартиронаймачів (ШСК, створений 12 міськими асоціаціями квартиронаймачів) і Кооперативне житлове підприємство (HSB), перша національна кооперативна організація в Швеції.

Об’єктивно в Україні на сьогодні склались передумови для розвитку житлової кооперації у формі ощадно-будівельних кас, про що свідчить: 1) Часткове згортання і недоступність іпотечного кредитування. В 2008 р. житлові кредити видавали близько 100 банків, а в 2009 р. – тільки 10–12. Умови кредитування – 20–25 % річних у гривні, первинний внесок у розмірі 40–50 % від суми позики, термін кредитування 10–15 років – фактично унеможливлюють іпотеку. 2) Житлова кооперація має соціальну орієнтацію, є неприбутковою і максимально орієнтованою на задоволення потреб громадян із середніми та високими доходами. Окрім функції фінансування житлового будівництва, вона може також виконувати функцію накопичення та заощадження. 3) Собівартість житла, збудованого кооперативами у нинішніх ринкових умовах, є нижчою, оскільки не включає в себе спекулятивних націнок за квадратні метри, вигідне розташування; у неї не закладений прибуток девелопера, забудовника, власника земельної ділянки. Таким чином, таке житло за своєю ціною є дешевшим, а отже, і доступнішим.

Зразок статуту житлово-будівального кооператива, знайдений у Всесвітній мережі. Не факт, що він відповвідає всім вимогам для подібних документів, які існують на сьогодні, тому тут його представлено скоріше з метою ознайомлення. В будь-якому разі, краще звернутися до юриста, якщо Ви вирішили створювати житлово-будівельний кооператив.

Кооперативний рух Кооперація у світі Кредитний кооператив
Сільськогосподарський кооператив Споживчий кооператив Виробничий кооператив
Житлово-будівельний кооператив Людина Стартап