Шевченко закликає об'єднуватись



Меню сайта

Пошук

Головна » Публікації » Кооперація у світі

Imagine 2012: Кооперативи – паростки нової економіки

Кооперативи можуть зробити одну просту річ, щоб змінити економічну систему, такі слова пролунали у доповіді на конференції Уявіть (Квебек, Канада).

На економічному форумі Imagine 2012, що відбувається в Квебеку пролунала доповідь доктора Рональда Колмана, який розповів делегатам в неділю, що кооперативні лідери можуть прийняти одну пораду на конференції і діяти негайно.

Доктор Колман Доктор Колман сказав, що кооперативи знаходяться у новій парадигмі, і рух може допомогти здійснити зміни у всьому світі: "Кооперативи є тим рідкісним типом установ, які сіють паростки нової економіки. Кооперативи є потенційно одним з наших кращих сподівань. Якщо зміни не відбудуться в кооперативному русі, то де ще ми, зможемо знайти їх? "

В ході свого виступу "Що таке прогрес і як ми можемо керувати ним», д-р Колман сказав, що кооперативи можуть створити нову форму фінансової звітності ("Система обліку, яка базується на соціальних, економічних та екологічних критеріях"), згідно слів засновника і виконавчого директора GPI Atlantic, некомерційної дослідницької групи, що займається розробкою обрахунку і заходів для досягнення добробуту та сталого розвитку.

GPI Atlantic розробила Індекс Справжнього Прогресу для Нової Шотландії, Канада (www.gpiatlantic.org) і д-р Колман звернувся до кооператорів використовувати цю систему для своїх потреб.

Він сказав: "Кожна людина має безліч щорічних фінансових звітів, і всі вони слідують поширеній сьогодні системі бухгалтерського обліку, яка завела нас у плутанину, де ми сьогодні опинилися. Таким чином, якщо ми можемо сприйняти це, ми можемо почати робити зміни.

"Якщо кооперативи у всьому світі зможуть побудувати свою фінансову звітність з урахуванням екологічних, соціальних та економічних витрат, це справді може принести зміни".

Доктор Колман, який в даний час працює з над введенням цих заходів природного, людського і соціального капіталу в національні обрахунки Бутану, стверджує, що валовий внутрішній продукт (ВВП) лише дає уявлення про витрачені гроші, і не враховує "невидимої" людини, а соціальні та екологічні втрати здійснюються через споживчі рішення.

Він навів приклади, такі як транспортування олії з Нової Зеландії в Чилі, що вважаються безвитратними, оскільки "викиди парникових газів є невидимими". Такі дії дають неточну інформацію для директивних органів та громадськості, сказав д-р Колман.

Він додав: "Ми в даний час оцінюємо  успіх суспільства за темпами зростання економіки. Якщо економіка росте, вона сьогодні називається надійною та здоровою, але це омана, що дезінформує суспільство.

"Чим більше ми будемо вирубувати дерев і виснажувати наші рибні запаси, тим більше наша економіка буде зростати. Чим більше копалин ми спалюємо, тим кращою вважається наша економіка. Ми не робимо різниці між видами діяльності, що створюють добробут і тими, які викликають шкоду, такими як злочинність, хвороби, забруднення навколишнього середовища, війни, продаж цигарок, нездорова їжа, стихійні лиха".

Доктор Колман вважає, що така система обліку не придатна для кооперативів. Ми робимо членам кооперативів ведмежу послугу, коли приймаємо стандарту систему обліку. 

«Нам потрібна система обрахунків, яка включає соціальний капітал, охорону здоров'я, освіту. Якщо ми робимо інвестиції в очистку забрудненої ріки, ми повинні враховувати це у звітності.»

"У нашій системі обрахунків існують міри вартості, а також міри прогресу. Ми оцінюємо скорочення бідності, скорочення нерівності, зниження рівня злочинності як здобутки".

Доктор Колман попросив кооперативи повинні прийняти три основних принципи при побудові фінансових звітів:

• Сприймати зовнішні фактори як внутрішні: «Якщо ви, наприклад зупините використання води в пластикових пляшках та перейдете на  використання глечиків, ви маєте включати це в обрахунок, як і інші фактори, що стосуються соціального і природного середовища, які сьогодні вважаються «зовнішніми».

• «Визнати економічну цінність неринкових послуг». Наприклад, волонтерські роботи та неоплачувана праця в домашньому господарстві повинні бути представлені в обрахунках, навіть якщо вони не є частиною грошового потоку. Він послався на дослідження, проведене у Данії, яке показало, що голландський рівень безробіття був скорочений завдяки тому, що  часткова зайнятість стала більш привабливою і давала однаковий прибуток у порівнянні із зайнятістю повний робочий день. Було створено більше робочих місць, і тепер голландці мають один з найвищих показників продуктивності.

• Третій основний принцип полягає в переході від фіксованих до змінних тарифів. Наприклад, при обрахунку щорічних виплат за автомобіль мають враховуватися викиди транспортного засобу і кількість пройдених миль, забруднення навколишнього середовища. Якщо організація пропонує безкоштовне паркування, вона повинна замість цього стягувати плату за паркування і стимулювати спільне користування автомобілями.

Доктор Колман закликав делегатів дивитися на тематичні дослідження й інші приклади на його веб-сайті (www.gpiatlantic.org), і попросив кооператорів по всьому світу зв'язатися з командою за GPI. Він сказав, що якщо існують такі установи, що здатні зробити ці зміни і породити надію, то кооперативи мають для цього найкращі шанси. Він завершив свій виступ словами: "Ви можете бути потужною силою в цій новій парадигмі".

Категорія: Кооперація у світі | Опубліковав користувач: Celvin (09 Жовтня 2012)
Перегляди: 1022 | Рейтинг: 0.0/0
Кооперативний рух Кооперація у світі Кредитний кооператив
Сільськогосподарський кооператив Споживчий кооператив Виробничий кооператив
Житлово-будівельний кооператив Людина Стартап
Кількість коментарів: 0
Коментувати можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]