Шевченко закликає об'єднуватисьМеню сайта

Пошук

Головна » Публікації » Кооперація у світі

Світові лідери визнали важливість кооперативів на Саміті Землі в Ріо

Світові лідери висловили свою підтримку кооперативній бізнес-моделі в документі, який вийшов з конференції ООН Ріо+20 щодо сталого розвитку. У підсумковому документі викладаються напрямки дій щодо створення стійкого майбутнього, скорочення масштабів бідності і продовольчих ризиків. 

У конференції Ріо+20, що відбулася в Ріо-де-Жанейро взяли участь 190 країн світу; 20-22 червня виповнилося 20 років з моменту першого «Earth Summit».

"Члени і прихильники кооперації вже давно допомогають вивести людей з бідності, розвинути гендерну рівність, допоматаги громадам, та брати учать у вирішенні найважливіших питань сталого розвитку. В Ріо ООН зафіксувала це письмово", -  пояснла пані Полін Грін, президент Міжнародного кооперативного альянсу.

Кооперативи були згадані три рази в документі, який включав наступне твердження: "Ми визнаємо роль кооперативів та мікропідприємств у сприянні соціальній інтеграції та скороченні масштабів бідності, зокрема, в країнах, що розвиваються".

Існували багато проблем протягом переговорів щодо підсумкового документу, Бесті Дрібен, директор ICA  щодо політики, заявила, що, незважаючи на розчарування, в кінці дня вони всі погодилися, що «кооперативи будують кращий світ».

Вона сказала: "Подібно до того, як ми говорили знову і знову під час Міжнародного року кооперативів ООН – ця бізнес-модель на основі цінностей дійсно може зробити хороші речі. Зараз керівництво країн при підписанні Rio ясно дали зрозуміти, що "вони, нарешті, усвідомили це».

Внесок кооперативів був активно підтриманий урядом Бразилії, який сприяв переконанню, що вони є ключовим елементом у досягненні сталого розвитку.

Вона сказала, що бразильський кооперативний рух показав, скільки кооперативи можуть зробити, щоб поліпшити якість життя. Вона також віддала належне канадської делегації, яка почалася в січні переговори з ООН у Нью-Йорку, щоб "сільськогосподарські кооперативи" були включені в текст.

Кооперативи з'являються 3 рази в документі:

1. Ми визнаємо роль кооперативів та мікропідприємств у сприянні соціальній інтеграції та скороченні масштабів бідності, зокрема в країнах, що розвиваються.

2. Ми приймаємо рішення по [2020/2030] для сталого зростання сільськогосподарського виробництва і продуктивності праці, в тому числі шляхом поліпшення функції ринків та міжнародних механізмів підтримки, особливо для країн, що розвиваються, з метою збільшення державних і приватних інвестицій в сільське господарство і розвиток сільських районів. Основні напрямки для інвестицій і підтримки включають в себе: стале ведення сільського господарства, сільської інфраструктури, потужностей зі зберігання газу і пов'язаних з ним технологій значно скоротити після збору врожаю та інших збитків їжі та відходів по всьому харчовому циклу; дослідження і розробка стійких сільськогосподарських технологій, розвиток сильних сільськогосподарських кооперативів; зміцнення зв’язків між містом і селом.

3. Ми натхнені ініціативами уряду щодо створення робочих місць, для бідних людей,  відновлення та раціональне використання природних ресурсів і екосистем, і ми закликаємо приватний сектор внести свій внесок у створення зелених робочих місць для жінок і чоловіків, і особливо для молоді, в тому числі через партнерство з малими і середніми підприємствами, а також кооперативами.

Категорія: Кооперація у світі | Опубліковав користувач: Celvin (04 Жовтня 2012)
Перегляди: 996 | Рейтинг: 0.0/0
Кооперативний рух Кооперація у світі Кредитний кооператив
Сільськогосподарський кооператив Споживчий кооператив Виробничий кооператив
Житлово-будівельний кооператив Людина Стартап
Кількість коментарів: 0
Коментувати можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]