Шевченко закликає об'єднуватисьМеню сайта

Пошук

Головна » Публікації » Споживчий кооператив

Медичні кооперативи - альтерантива платній медицині

Місцевий хімік має чітке уявлення про потреби охорони здоров’я місцевої спільноти. У 2004 році Браен Фріт, хімік з Чарвуду, з північної околиці Канберри, поділився думками з організатором групи Сусідського дозору Роджером Ніколлом та з Майклом Пілброу, головою Батьківського та Громадського Комітету школи. Вони втрьох були стурбовані тим, що серед шести північних передмість з високою часткою державного житла не було жодного практикуючого лікаря.

Серія публічних зустрічей та опитування близько 8000 будинків навело на думку, що кооператив є найкращою моделлю для організації первинної медико-санітарної допомоги. За кілька років громада розвинула концепцію за допомогою ТЕО та бізнес-плану, складеного консультантом з практичного управління та частково профінансованого за рахунок державних грантів. Перший в історії Австралії громадський медичний кооператив Melbourne’s Westgate Health Co-op також надав життєво важливу підтримку і практично допоміг.

West Belconnen Health Coop.За подальшого приватного, а також державного і федерального фінансування West Belconnen Health Co-operative розпочав свою роботу в січні 2010 р. лише з одним лікарем. Вже через 2 роки Майкл Пілброу, голова Ради директорів кооперативу, звітував про зайнятість 10 лікарів на трьох дільницях та рееєтрацію 12000 місцевих мешканців та родин членами кооперативу.

«Будь-хто може приєднатися до кооперативу. Вони сплачують лише 66 доларів на рік за родину чи 33 долари за окрему особу, і це зменшується наполовину, якщо хтось отримав Медичну картку. Що надає їм необмежені безкоштовні медичні консультації. Ми хочемо надати людям повну професійну медичну допомогу, таким чином наші пункти дуже схожі на кабінети приватного лікаря. Нема жодних занижених стандартів,» - каже Майкл.

Окрім яскравих вивісок та запрошень до нових пацієнтів, West Belconnen виглядає та працює так само як будь який міський медичний центр. І хоча більшу частину його основного приміщення виділено для надання медичної допомоги, решту використовують для надання супутніх та соціальних послуг. «Крім лікарів ми маємо психологів, патолога, медсестру зі здоров’я молоді, що працює з уразливими дітьми та безпритульними підлітками. Надаються різноманітні групи медичних послуг від підтримки грудного годування до догляду за людьми похилого віку».

Кооперативна спільнота охоплює багато людей з низькими доходами, мігрантів та біженців, і Майкл каже, що стикається з низкою специфічних та серйозних медичних проблем. «Постійними питаннями є високий ступінь хронічних захворювань, алко- та наркозалежності, проблеми психічного здоров’я. Як кооператив ми намагаємось відповідати на них через залучення наших членів до активного здорового способу життя. Персонал влаштував програму здорового життя і заходів для боротьби з ожирінням. Також організована група піших прогулянок для пацієнтів з серцевими хворобами». Деякі з лікарів мають мовні навички, що робить їх більш доступними для недавніх мігрантів. «Здається нашим лікарям подобається бути частиною кооператива. Серед співробітників панує високий дух.»

Майкл зазначає, що кооператив є просто відродженням форми медичної допомоги, що була поширена в Австралії на початку 20 ст., але зникла з початку введення платної медицини. Він вважає, що це ідея, час якої знову настав. «Ми готові підтримати будь-яку групу, що хоче створити щось подібне, адже за ними стоять місцеві громади. Охорона здоров’я є тією областю, де кооперативи можуть працювати».

Денис Алёшин

Категорія: Споживчий кооператив | Опубліковав користувач: Celvin (19 Жовтня 2012)
Перегляди: 1492 | Рейтинг: 0.0/0
Кооперативний рух Кооперація у світі Кредитний кооператив
Сільськогосподарський кооператив Споживчий кооператив Виробничий кооператив
Житлово-будівельний кооператив Людина Стартап
Кількість коментарів: 0
Коментувати можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]