Шевченко закликає об'єднуватисьМеню сайта

Пошук

Головна » Публікації » Виробничий кооператив

Юридичне визначення виробного кооператива

Виробничим кооперативом є добровільне об’єднання громадян на засадах членства для спільної виробничої або іншої господарської діяльності, яка базується на їхній особистій трудовій участі та об’єднанні його членами майнових пайових вкладів. Статутом кооперативу за законом може бути передбачено участь у діяльності виробничого кооперативу на засадах членства також інших осіб.

Відповідно до ст. 2 Закону України "Про кооперацію” виробничий кооператив - кооператив, який утворюється шляхом об’єднання фізичних осіб для спільної виробничої або іншої господарської діяльності на засадах їх обов’язкової трудової участі з метою одержання прибутку.

Особливості створення та діяльності сільськогосподарських кооперативів ви значено Законом України "Про сільськогосподарську кооперацію”. Відповідно до ст. 2 цього Закону сільськогосподарський кооператив - юридична особа, утворена фізичними та/або юридичними особами, що є сільськогосподарськими товаровиробниками, на засадах добровільного членства та об’єднання майнових пайових вкладів для спільної виробничої діяльності у сільському господарстві та обслуговування переважно членів кооперативу. 

Сільськогосподарський виробничий кооператив - юридична особа, утворена шляхом об’єднання фізичних осіб, які є сільськогосподарськими товаровиробниками для спільного виробництва продукції сільського, рибного і лісового господарства на засадах обов’язкової трудової участі у процесі виробництва; сільськогосподарський обслуговуючий кооператив - кооператив, створений для надання послуг переважно членам кооперативу та іншим особам з метою провадження їх сільськогосподарської діяльності.

Члени виробничого кооперативу несуть субсидіарну відповідальність за зобов’язаннями кооперативу у розмірах та порядку, встановлених статутом кооперативу і законом. Відповідно до ч. 1 ст. 108 ГК України обсяг відповідальності члена кооперативу за зобов’язаннями кооперативу не може бути меншим розміру пайового внеску відповідного члена кооперативу. Статутом може бути передбачено більш високий розмір відповідальності.

Категорія: Виробничий кооператив | Опубліковав користувач: Celvin (09 Березня 2012)
Перегляди: 1745 | Рейтинг: 0.0/0
Кооперативний рух Кооперація у світі Кредитний кооператив
Сільськогосподарський кооператив Споживчий кооператив Виробничий кооператив
Житлово-будівельний кооператив Людина Стартап
Кількість коментарів: 0
Коментувати можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]