Шевченко закликає об'єднуватись



Меню сайта

Пошук

Головна » Публікації » Кредитний кооператив

З чого почати створення кредитної спілки

Підбір персоналу

Правильно підібраний персонал для роботи в кредитній спілці – це запорука успішної роботи спілки. Бажано, щоб це були люди з досвідом роботи в фінансових установах, мали глибокі знання в законодавстві, бухгалтерському та податковому обліку, досвід роботи з органами державної влади, комп’ютерні навички. Разом з цим, Державна комісія з регулювання ринків фінансових послуг України встановлює також професійні вимоги до керівників та головних бухгалтерів фінансових установ. 

Зокрема, такі спеціаліст повинні:
  • мати вищу освіту (спеціаліст або магістр);
  • пройти підвищення кваліфікації за формою «Спеціалізація» відповідно до програм, погоджених із Держфінпослуг;
  • мати не менше ніж 5+річний загальний стаж трудової діяльності, з якого не менше одного року на ринках фінансових послуг;
  • протягом останніх п’яти років не бути керівником, фінансовим директором або головним бухгалтером фінансової установи, визнаної банкрутом, підданої процедурі примусової ліквідації;
  • не мати непогашеної судимості за умисні злочини, злочини у сфері господарської та службової діяльності, а також не бути позбавленим права обіймати певні посади та займатися певною діяльністю.

Пошук офісного приміщення

Офісне приміщення повинно відповідати вимогам до каси – наявність ґратів, сейфу. Враховуючи ознаку членства кредитної спілки та її кредитну політику слід приділити значну увагу щодо територіального розміщення офісного приміщення – вдале розташування, гарне транспортне сполучення, наявність поблизу підприємницьких структур, органів державної влади тощо.

Розробка програми діяльності кредитної спілки

При розробці програми діяльності кредитної спілки врахувати наявну та бажану позицію на ринку, визначити цільові групи, проаналізувати середовище, звернути увагу на диверсифікацію кредитного портфелю, розрахувати самоокупну ставку, розробити кредитні та депозитні програми відповідно до визначених цільових груп.

Забезпечення оргтехнікою

Кредитна спілка повинна бути забезпечена мінімальним набором оргтехніки – комп'ютер, принтер, ксерокс, телефон+факс, модем та програмним забезпеченням – програма звітності до Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України та програми для ведення бухгалтерського та податкового обліку (КС+фінанси, 1С:Бухгалтерія тощо).

Розробка стратегії промоції

На початковому етапі діяльності кредитної спілки головний аспект у стратегіїпромоції буде полягати у створенні позитивного іміджу кредитної спілки через висвітлення роботи кредитної спілки в засобах масової інформації з використанням позитивних прикладів, проведення благодійної діяльності, участь у святкових заходах, висвітлення конкурентних переваг кредитної спілки.

Вивчення досвіду роботи кредитних спілок

Для успішного старту роботи та набуття впевненості доцільним є вивчення досвіду роботи або проходження практики в існуючій кредитній спілці з метою ознайомлення та набуття першого досвіду в оформленні та видачі кредитів, прийому внесків, оцінки позичальника, внутрішнього документообігу. Таку практику можна пройти в кредитних спілках в регіонах або в навчально+ методичних центрах. 

Категорія: Кредитний кооператив | Опубліковав користувач: Publisher (13 Лютого 2012)
Перегляди: 1372 | Рейтинг: 0.0/0
Кооперативний рух Кооперація у світі Кредитний кооператив
Сільськогосподарський кооператив Споживчий кооператив Виробничий кооператив
Житлово-будівельний кооператив Людина Стартап
Кількість коментарів: 0
Коментувати можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]